HANNAH MONTANA(MİLEY CYRUS)

Hannah MONTANA dizisinin yıldızı Miley CYRUS'u tanımaya hazır mısın? İşte bilgileri...

Destiny Hope Miley Cyrus, 23 Kasım 1992’de Franklin Tennessee’de doğmuştur. Ailesinin Nashville’deki çiftliğinde yetişen Miley, country şarkıcısı Billy Ray Cyrus’un kızıdır. Cyrus ‘Miley’ adlı takma adını (Smiley) sürekli gülümsemesi sebebiyle alır. Gerçek ismi Destiny Hope ise ailesinin ileride çok iyi işler başaracağına inanması sonucu vermişlerdir.
Miley Cyrus 9 yaşındayken oyunculuğa başlar. O sıralarda ailesi babasının işi sebebiyle Kanada’da bulunmaktadırlar, babasının çektiği Doc adlı TV dizisinde konuk oyuncu olarak yer alır.

Cyrus, Disney Channel için çalışmaya başladığında 11 yaşındadır. Ve kanalın yetkilileri onun yaşının küçük olması sebebiyle tereddüt içindedirler. Miley 12 yaşına geldiğinde Hannah Montana adlı programda başrol olan Miley Stewart olarak seçilir. Cyrus bu rol gereği pop müzik konserleri veren birini canlandırmaktadır. Çünkü Miley enerjik ve canlı performansı sebebiyle seçilir.
Cyrus uzun yıllar boyunca güney aksanından kurtulmaya çalışır. Ancak kanal yöneticileri bunun aksini ister.
22 Haziran 2006’da Walt Disney World, Orlando Florida’da Hannah Montana konseri verir.
Walt Disney Plakçılık Hanna Montana soundtrack albümünü 24 Ekim 2006’da piyasaya çıkar. Cyrus o sıralarda Hollywood Plakçılık ile kendisi için dört albümlük anlaşma imzalar.
İlk soundtrack albümünün çıkmasından 8 ay sonra Cyrus Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus adlı çift albümü çıkarır. Birinci disk 2. Hannah Montana soundtack olup ikinci disk Cyrus’un, Destiny Hope Cyrus adlı ilk albümüdür. Albümdeki şarkıların söz yazarlarından biri de Miley’dir. Disney, Hannah Montana kıyafet koleksiyonu çıkartır. Cyrus ise koleksiyondaki bazı kıyafetlerin dizaynını yapar.

Miley Cyrus’un oynadığı filmler arasında; Big Fish (2003), High School Musical 2 (2007), Further Adventures In Babysitting, Hannah Montana: The Movie (2008)


KİMLİK KARTI

Tam adı:Destiny hope cyrus
Takma adı:Smiley miley Mile
Doğum tarihi:23 kasım 1992
Doğum yeri:Franklin , Tennessee
Burcu:Yay
Boyu
:1,65
Saç rengi:Kahverengi
Göz rengi:Yeşil/mavi

Mesleği:Şarkıcı,besteci,dansçı,aktris
Ebeveynleri:Şarkıcı/aktör Billy Ray Cyrus ve
Leticia finley cyrus
Kardeşleri
:Üvey ağabeyi Trace, üvey kız kardeşi
Brandi,erkek kardeşi Braison Chance ve kız kardeşi Noah Lindsay
Ev hayvanları:Loco,Tag,Minnie Pearl,Juicy ve Rodeo adlarındaki köpekleri
Yetenekleri:Oyunculuk,dans,şarkı söylemek ve yazmak
Çaldığı entrümanlar:Gitar


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !